postheadericon Systemy archiwizacji

Meble do archiwizowania dokumentów są w każdym biurze rzeczą obowiązkową. Obecnie na rynku istnieje sporo firm, zajmujących się produkcją tego typu umeblowania. Regały umieszczone na ruchomych podstawach, które przemieszczają się po zamontowanych w podłodze szynach, gwarantują uporządkowane i bezpieczne składowanie archiwizowanych dokumentów.

Ciężko nie dostrzec zalet szaf kartotekowych. Głównymi z nich są : optymalne wykorzystanie powierzchni składowania, zdolność przystosowania do każdej przestrzeni oraz łatwy montaż i demontaż. Istnieją także trzy główne mechanizmy przemieszczające takie meble. Mogą być one automatyczne, ręczne oraz ręczno-mechaniczne.

Do opracowywania i przechowywania dokumentów wielkoformatowych doskonale nadają się metalowe szafy archiwizacyjne z burtami. Takie rozwiązanie stosowane jest głównie w dużych zakładach poligraficznych, wydawnictwach, studiach projektowych, muzeach, bibliotekach, a także w urzędach administracji państwowej i samorządowej.

Szufladowce w ostatnim czasie sporo zyskały na swej popularności głównie ze względu na funkcjonalność i olbrzymie możliwości praktycznego zastosowania. Produkowane są one z blach i profili stalowych, a pokryte są wysokiej jakości lakierami proszkowymi, zabezpieczając je tym samym przed korozją (podobnie jak w przypadku mebli socjalnych dla pracowników). Wszystkie szuflady poruszają się na prowadnicach (rolki polipropylenowe) i posiadają specjalne zabezpieczenie śrubami blokującymi przed ewentualnym wysunięciem. Wyposażenie w cofnięty od lica cokół stwarza komfortowe warunki pracy nawet w pozycji stojącej. Burty natomiast ułatwiają sortowanie i wyrównywanie dokumentów biurowych.